Екоплатформа – об'єднання фахівців
з питань екологічної безпеки

Протягом 2018-2020 років проведено інвентаризацію 31 хвостосховища, в яких накопичено 160 млн тонн відходів в межах транскордонної річки Дністер. За результатами проведених робіт підготовлено рекомендації державним органам влади, а також підприємствам-операторам.

Read more, Comments: 0

У 2020 році проведено дослідження поточного стану хвостосховищ у Донецькій та Луганській областях. Роботи виконано в рамках проєкту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Зміцнення спроможності для моніторингу та управління водними ресурсами на сході України» у партнерстві з Державним агентством водних ресурсів України та за сприяння Донецької обласної державної адміністрації, Луганської обласної державної адміністрації, Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

Read more, Comments: 0

Сьогодні, 2 березня 2021 року, в Українському кризовому медіа-центрі представники державних органів влади, міжнародних організацій та експертна спільнота говорили про основні технічні та законодавчі аспекти безпеки хвостосховищ, виявлені у дослідженнях на Донбасі та басейні річки Дністер.

Read more, Comments: 0

1 грудня 2020 року відбувся онлайн семінар «Безпека хвостосховищ в регіоні ЄЕК ООН та за його межами». Семінар організовано як супровідний захід до одинадцятої наради Конференції Сторін Конвенції ЄЕК ООН про транскордонний вплив промислових аварій (КС-11, Женева і онлайн, 7-9 грудня 2020 року).

Read more, Comments: 0
Результати вивчення екологічної та техногенної безпеки хвостосховищ в басейні транскордонної річки Дністер представлені на Міжнародній конференції «Євроінтеграція та управління басейном річки Дністер», м. Кишинів, Молдова. Захід відбувся 8-9 жовтня 2020 року в форматі онлайн-засідання. Конференція організована Міжнародною асоціацією вартових річки Eco-TIRAS і Проєктом ГЕФ / ПРООН / ОБСЄ / ЄЕК ООН «Сприяння транскордонному співробітництву та комплексному управлінню водними ресурсами в басейні річки Дністер».
Read more, Comments: 0
Міжнародною спільнотою докладаються значні зусилля в області підвищення безпеки хвостосховищ. Після масштабної аварії на хвостосховищі в Бразилії 2019 року, в цьому ж році міжнародні організації Програма розвитку ООН, «Міжнародна рада з гірничої справи і металів» та асоціація «Принципи відповідального інвестування» створили ініціативу «Глобальний огляд по хвостосховищам».
5 серпня 2020 року прийнято Глобальний галузевий стандарт управління хвостосховищами, спрямований на запобігання катастрофічним аваріям на таких об’єктах.
Read more, Comments: 0
Координатор проектів ОБСЄ в Україні опублікував результати дослідження поточного стану хвостосховищ Донбасу, проведеного нашими експертами.
Read more, Comments: 0
Дністровська комісія опублікувала результати масштабного дослідження стану хвостосховищ в басейні річки Дністер. Роботу виконано експертами Екоплатформи.
Read more, Comments: 0

19 грудня 2019 року консультанти ОБСЄ, фахівці Екоплатформи, представили результати досліджень експлуатації 7 хвостосховищ 3-х підприємств Донецької області. 

200 накопичувачів Донбасу вміщують майже 1 млрд. тонн промислових відходів вугільної, металургійної, енергетичної, хімічної та інших галузей промисловості. 75 об’єктів знаходяться на підконтрольній уряду України території.

Досліджувані хвостосховища знаходяться в сірій зоні під загрозою ведення військових дій. З основних питань - безпечний доступ до об`єктів: неможливість ведення моніторингу, обстеження технічного стану споруд та виконання ремонтних робіт.

Read more, Comments: 0

Результати інвентаризації хвостосховищ в басейні річки Дністер було представлено 13 грудня 2019 року на засіданні Дністровської басейнової ради в Івано-Франківську.

На сьогодні в басейні Дністра 32 хвостосховища, що вміщують ~160 млн тонн відходів нафтогазової, енергетичної та хімічної галузі промисловостей.

Read more, Comments: 0
5-6 листопада 2019 року в рамках Міжнародного водного форуму «AQUA 2019» відбулось засідання Національного діалогу з водної політики. Захід проходив у м. Київ, конференц-залі Міжнародного виставкового центру.
Read more, Comments: 0
4-5 листопада 2019 року у м. Будапешт (Угорщина) зібралися представники міжнародних комісій з річкових басейнів, експертів з планування дій у надзвичайних
ситуаціях, неурядових організацій та інших зацікавлених
сторін задля обговорень питань аварійного забруднення транскордонних річок.
Read more, Comments: 0
Наприкінці жовтня Координатор проектів ОБСЄ в Україні організував Прес-тур і майстер клас з екологічної журналістики «Екологічна безпека та збройні конфлікти. Що відбувається та як про це писати/ знімати/ розповідати». Захід проходив з 29 по 31 жовтня 2019 року у м. Краматорськ, Донецька область, в рамках проекту «Допомога в розширенні системи моніторингу довкілля на Донбасі» у співпраці з екологічною мережею «Зой» та за участі тижневика WOZ die Wochenzeitung (Швейцарія). Ірина Ніколаєва, керівниця Екоплатформи та консультантка ОБСЄ, надала фаховий супровід у питаннях екологічної безпеки підприємств Донбасу.
Read more, Comments: 0
Цього тижня, 23 жовтня 2019 р. у м. Київ відбулась конференція «Увага, загроза! Конфлікт та техногенні ризики на Сході України» за підтримки Генерального директорату «Цивільний захист і гуманітарна допомога» Європейського союзу (ECHO). Захід організовано 3Р консорціумом (з англ. «Prepare, Prevent and Protect»), що складається з українських та міжнародних неурядових організацій під керівництвом гуманітарної організації ACTED*.
Read more, Comments: 0
Минулого тижня, 11 жовтня 2019 р., українські фахівці разом із представниками Молдавської сторони відвідали ділянку покинутого золошлаковідвалу Молдавської ДРЕС.
Read more, Comments: 0
Сьогодні у м. Слов’янськ зібралися на робочу нараду сторони Проекту ОБСЄ «Допомога в розширенні системи моніторингу довкілля на Донбасі» обговорити дослідження поточного стану хвостосховищ Донбасу та їх можливого аварійного впливу на водні об’єкти в умовах військових дій.
Read more, Comments: 0

1 серпня 2019 року в Оргуському інформаційно-просвітницькому центрі відбулась установча зустріч зацікавлених сторін проекту «Допомога в розширенні системи моніторингу довкілля на Донбасі» (далі – Проект), що виконується за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Захід проведено в рамках підготовчого етапу до проектної діяльності «Дослідження поточного стану хвостосховищ Донбасу щодо їх можливого аварійного впливу на водні об’єкти в умовах військових дій».

Read more, Comments: 0

У червні 2019 року розпочато реалізацію проекту «Допомога в розширенні системи моніторингу довкілля на Донбасі» (далі – Проект), що виконується за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні, та є продовженням діяльності в напрямі екологічної безпеки на сході України.

Read more, Comments: 0

В рамках дослідження питань управління промисловими відходами в басейні Дністра, експерти проекту ГЕФ ініціювали зустріч у міській раді Борислава Львівської області для обговорення проблем забруднення нафтопродуктами річки Тисмениця.

Read more, Comments: 0

5 липня фахівці Екоплатформи як консультанти ОБСЄ на чолі з Іриною Ніколаєвою ознайомили молдовських колег із екологічними проблемами хвостосховищ підприємства "Оріана‑ЕКО" (Калуський гірничопромисловий комплекс, Івано-Франківська область).

Read more, Comments: 0

24 травня у м. Івано-Франківськ відбулось засідання Басейнової ради Дністра. Захід об’єднав представників територіальних та місцевих органів влади, громадських організацій, науковців та фахівців водного господарства. Серед розгляду актуальних питань управління водними ресурсами річкового басейну, учасники заслухали інформацію щодо хвостосховищ.

Read more, Comments: 0

Сьогодні (4 квітня 2019) на другому засіданні двосторонньої Комісії зі сталого використання і охорони басейну річки Дністер (Дністровська комісія), серед напрацювань проекту ПРООН/ ГЕФ/ ОБСЄ/ ЄЕК ООН «Сприяння розвитку транскордонної співпраці та комплексного управління водними ресурсами в басейні Дністра», наші спеціалісти представили результати першої частини досліджень поточного стану хвостосховищ у басейні Дністра в 2018 році, та розповіли про плани робіт на 2019 рік.

Read more, Comments: 0

В рамках проекту Глобального екологічного фонду (ГЕФ), Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) та Європейської економічної комісії ООН (ЕЄК ООН) "Сприяння транскордонному співробітництву та комплексному управлінню водними ресурсами в басейні річки Дністер" 22 січня 2019 року було проведено семінар "Дослідження поточного стану хвостосховищ в басейні річки Дністер".

Read more, Comments: 0
Фахівці ТОВ «Екоплатформа» розглянули проект Закону України «Про управління відходами», оприлюднений на офіційному веб-сайті Міністерства екології та природних ресурсів України, та надали на розгляд міністерству зауваження та пропозиції.
Read more, Comments: 0

В рамках Проекту ГЕФ «Сприяння транскордонному співробітництву та комплексному управлінню водними ресурсами в басейні річки Дністер» 26 липня 2018 року у Києві відбулась зустріч молдавських та українських експертів, залучених до розробки транскордонного діагностичного аналізу (ТДА) та елементів спільного плану управління річковим басейном (ПУРБ) Дністра.

Read more, Comments: 0
Минулого тижня (з 2 по 5 липня) в Івано-Франківській області було розпочато роботу за проектом, який присвячено сприянню транскордонної співпраці з управління водними ресурсами басейна Дністра. Перша частина його має за мету виявлення небезпек, що присутні в цьому басейні.
Read more, Comments: 0

2 липня 2018 року в м. Івано-Франківськ відбудеться стартова зустріч за участі всіх сторін Проекту Глобального екологічного фонду «Сприяння транскордонному співробітництву та комплексному управлінню водними ресурсами в басейні річки Дністер» – представників Мінприроди, ОБСЄ, місцевих органів влади та підприємств, на території яких розташовані хвостосховища. 

Read more, Comments: 0

Фахівці Екоплатформи, Ірина Ніколаєва та Ганна Ленько, прийняли участь у міжнародній науково-практичній конференції на тему: «Кліматичні зміни та сільське господарство. Виклики для аграрної науки та освіти», що відбулася з 13 по 14 березня 2018 року в Науково-методичному центрі «Агроосвіта». 

Read more, Comments: 0

Молдавсько-український проект ГЕФ «Сприяння транскордонному співробітництву та комплексному управлінню водними ресурсами в басейні річки Дністер» буде реалізований протягом трьох років (2018-2020 рр), працюючи над вдосконаленням загального управління водними ресурсами басейну та їх раціонального використання відповідно до угод про Асоціацію з ЄС.

Read more, Comments: 0
Сприяння розвитку можливостей щодо адаптації та стійкості до кліматичних впливів є одним з ключових питань для сільськогосподарського виробництва, оскільки зміна клімату є однією з основних проблем для країни з точки зору даної галузі.
Read more, Comments: 0
18 грудня ОБСЄ у співпраці з ПРООН та ЄЕК ООН провели перший установчий семінар молдавсько-українського проекту ГЕФ «Сприяння транскордонному співробітництву та комплексному управлінню водними ресурсами в басейні річки Дністер», у якому взяли участь експерти Екоплатформи. Захід мав на меті ознайомити зацікавлених сторін з основними цілями і очікуваними результатами проекту, представити ролі учасників та розглянути загальний робочий план проекту.
Read more, Comments: 0
Коротке резюме круглого столу «Шляхи реалізації Директиви 2006/21/EC з управління відходами добувної промисловості», проведеного 7.02.17 в Києві, Україна

Read more, Comments: 0
В рамках проекту планується подія державного значення, в якому братиме участь міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.
Read more, Comments: 0
Розроблений в рамках проекту Аналіз законодавчої бази України "Аналіз відповідності українського законодавства Вимоги Директиви 2006/21/ЄС про управління відходами відобувної промісловості та дорожня карта з ее імплементації в контексті підвищення безпеки хвостосховищ" представлений Міністерству навколишнього середовища і природних ресурсів України і спрямований фахівцям в цій області.
Read more, Comments: 0