Екоплатформа – об'єднання фахівців
з питань екологічної безпеки

Дослідження хвостосховищ Донбасу – фінальна нарада 19.12.2019

Ecoplatform  

19 грудня 2019 року консультанти ОБСЄ, фахівці Екоплатформи, представили результати досліджень експлуатації 7 хвостосховищ 3-х підприємств Донецької області. 

200 накопичувачів Донбасу вміщують майже 1 млрд. тонн промислових відходів вугільної, металургійної, енергетичної, хімічної та інших галузей промисловості. 75 об’єктів знаходяться на підконтрольній уряду України території.

Досліджувані хвостосховища знаходяться в сірій зоні під загрозою ведення військових дій. З основних питань - безпечний доступ до об`єктів: неможливість ведення моніторингу, обстеження технічного стану споруд та виконання ремонтних робіт.

Близькість до лінії розмежування створює ризики перетворення існуючих небезпек від хвостосховищ із значним обсягом токсичних відходів в екологічні катастрофи, у тому числі транскордонного масштабу, до яких мають бути належно готові всі відповідні служби.

 

Взаємодія підприємств-операторів хвостосховищ та державних служб реагування має стати запорукою запобігання реалізації ймовірних аварійних сценаріїв та надзвичайних ситуацій в зоні збройного конфлікту.

 

Також визначено нагальну необхідність спрямувати зусилля всіх сторін на пошук технологій переробки/ нейтралізації небезпечних відходів та налагодження системи моніторингу стабільності дамб.

 

ПРОБЛЕМА СПІЛЬНА

 

Дослідження проводились в рамках проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Допомога в розширенні системи моніторингу довкілля на Донбасі».


Comments: 0

Email again:

Add a comment

Name: E-mail:    
Comment: