Екоплатформа – об'єднання фахівців
з питань екологічної безпеки

Конференція ACTED: питання екологічних загроз від хвостосховищ Донбасу висвітлено на міжнародному майданчику 23.10.2019

Ecoplatform  
Цього тижня, 23 жовтня 2019 р. у м. Київ відбулась конференція «Увага, загроза! Конфлікт та техногенні ризики на Сході України» за підтримки Генерального директорату «Цивільний захист і гуманітарна допомога» Європейського союзу (ECHO). Захід організовано 3Р консорціумом (з англ. «Prepare, Prevent and Protect»), що складається з українських та міжнародних неурядових організацій під керівництвом гуманітарної організації ACTED*.

Майданчик конференції зібрав представників національних, обласних та місцевих органів влади, місцевих громад, українські та міжнародні неурядові організації та іноземних інвесторів.

 

На першій панелі дискусій щодо обговорення ключових аспектів управління ризиками у зоні конфлікту, Ірина Ніколаєва, консультант ОБСЄ, та Алла Ющук, Національний спеціаліст проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні, розповіли про проект ОБСЄ «Допомога в розширенні системи моніторингу довкілля на Донбасі».

Ірина Ніколаєва представила перші результати пілотних досліджень у 2019 році та продемонструвала основні екологічні загрози від хвостосховищ, що розташовані у найбільш уразливій зоні конфлікту – підприємства ПРАТ «Авдіївський коксохімічний завод» та ТОВ «НВО «ІНКОР і Ко».

 

Серед першочергових заходів із забезпечення безпеки хвостосховищ – пошук технологій та джерел фінансування переробки/ нейтралізації накопичених токсичних відходів та облаштування бездротових систем раннього оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій на таких об’єктах. Зазначимо, що нещодавно команда наших експертів повернулася з візуального огляду цих хвостосховищ та наразі проводить аналітичну роботу щодо обробки інформації та застосування методологічних інструментів.

 

Після презентації учасники конференції подякували нашим експертам за висвітлення гострих питань експлуатації таких потенційно небезпечних об’єктів в умовах військових дій. Адже, збройний конфлікт, що триває, може у будь-який час спровокувати екологічну катастрофу різних масштабів. Існує високий ризик руйнування об’єктів через потрапляння снарядів у гідротехнічні споруди хвостосховищ із подальшим забрудненням небезпечними речовинами річок суббасейну Сіверський Донець, які протікають на території обох держав – України (підконтрольна та непідконтрольна території) та Російської Федерації.

 

За результатами обговорень партнери 3P Консорціуму вдосконалять план своєї діяльності на наступний рік.

 

*ДОВІДКА.

3Р Консорціум був створений в 2019 та складається з групи українських міжнародних та національних НУО: гуманітарна організація ACTED, ініціатива IMPACT, благодійний фонд «Право на захист», Австрійський Червоний Хрест, Данський Червоний Хрест та Товариство Червоного Хреста України. Під керівництвом ACTED, діяльність 3P консорціуму спрямована на зменшення вразливості до ризику надзвичайних ситуацій на сході України.

 

Гуманітарна організація ACTED працює в 40 країнах світу і щорічно реалізує понад 460 проектів, які охоплюють понад 11 млн бенефіціарів по всьому світу. В Україні організація працює з 2015 року. ACTED надає грошову гуманітарну допомогу населенню, яке проживає в 5-ти км зоні від лінії розмежування Донецької та Луганської областей.

Більше інформації за посиланням: https://www.acted.org/en/the-3p-consortium-prepare-prevent-and-protect-civilian-populations-from-disaster-risks-in-conflict-affected-areas-2/
Comments: 0

Email again:

Add a comment

Name: E-mail:    
Comment: