Екоплатформа – об'єднання фахівців
з питань екологічної безпеки

Питання хвостосховищ розглянуто на засіданні молдавсько-української комісії 04.04.2019

Ecoplatform  

Сьогодні (4 квітня 2019) на другому засіданні двосторонньої Комісії зі сталого використання і охорони басейну річки Дністер (Дністровська комісія), серед напрацювань проекту ПРООН/ ГЕФ/ ОБСЄ/ ЄЕК ООН «Сприяння розвитку транскордонної співпраці та комплексного управління водними ресурсами в басейні Дністра», наші спеціалісти представили результати першої частини досліджень поточного стану хвостосховищ у басейні Дністра в 2018 році, та розповіли про плани робіт на 2019 рік.

Фахівці доповіли про проведене комплексне дослідження накопичувачів промислових відходів у басейні річки Дністер відповідно до нормативів і правил чинного законодавства. На даний момент Звіти за результатами робіт узгоджуються із підприємствами, на балансі яких знаходяться ці об'єкти.

 

На 2019 рік заплановано продовження виконання робіт з інвентаризації хвостосховищ в басейні Дністра. Крім того, наші експерти спільно із спеціалістами Мінприроди розпочали збір актуальних даних щодо всіх хвостосховищ України.

 

Секретаріат комісії відзначив актуальність питання безпечної експлуатації хвостосховищ в Україні, наголосивши, що це об'єкти потенційно високої небезпеки, як для навколишнього природного середовища, так і для здоров'я людини.

 
Презентація щодо дослідження поточного стану хвостосховищ в басейні річки Дністер доступна за посиланням (російською мовою):

//media.voog.com/0000/0036/1658/files/RU_Nikolaieva_TMFs_OSCE_04%20Apr'19.pdf


Матеріали зустрічі розміщено на сайті Дністровської комісії:

https://dniester-commission.com/meetings/vtoroe-zasedanie-dvustoronnej-dnestrovskoj-komissii-v-g-kieve/

Comments: 0

Email again:

Add a comment

Name: E-mail:    
Comment: