Екоплатформа – об'єднання фахівців
з питань екологічної безпеки

Проект ГЕФ – Інвентаризація українських хвостосховищ басейну річки Дністер 13.01.2018

Ecoplatform  

Молдавсько-український проект ГЕФ «Сприяння транскордонному співробітництву та комплексному управлінню водними ресурсами в басейні річки Дністер» буде реалізований протягом трьох років (2018-2020 рр), працюючи над вдосконаленням загального управління водними ресурсами басейну та їх раціонального використання відповідно до угод про Асоціацію з ЄС.

Інвентаризацію хвостосховищ в басейні річки Дністер планується провести в рамках першого компоненту проекту «Детальний аналіз водних ресурсів, пов'язаних з ними екосистем і їх використання».

У проектній діяльності буде застосована Методика комплексного оцінювання безпеки багатотоннажних накопичувачів рідких промислових відходів, розроблена завдяки двом міжнародним проектам з безпеки хвостосховищ (2013-2017), реалізованим за підтримки Німецького відомства з охорони навколишнього середовища (UBA).

Під час робіт з інвентаризації у співпраці з центральними та місцевими адміністраціями кількість об'єктів буде уточнена, включаючи неактивні, занедбані/ безхазяйні та інші накопичувачі промислових відходів. Метод застосування Контрольних списків, що міститься в Методиці, дозволить провести інвентаризацію та детальну оцінку рівня безпеки кожного хвостосховища, розташованого в басейні річки Дністер, із подальшим їх ранжуванням за рейтингом потенційної небезпеки. За результатами ранжування будуть надані рекомендації щодо формування інвестиційних програм відповідно до специфіки об'єктів, їх місця розташування, статусу об'єктів та ін.

З метою подальшого моніторингу даних щодо українських хвостосховищ планується оновити національну базу даних накопичувачів промислових відходів та розробити інтерактивну онлайн-карту хвостосховищ на основі існуючого інформаційного ресурсу Міністерства екології та природних ресурсів України «Екомапа».


Comments: 0

Email again:

Add a comment

Name: E-mail:    
Comment: