Екоплатформа – об'єднання фахівців
з питань екологічної безпеки

Резюме з дослідження хвостосховищ Донбасу 08.07.2020

Ecoplatform  
Координатор проектів ОБСЄ в Україні опублікував результати дослідження поточного стану хвостосховищ Донбасу, проведеного нашими експертами.

Одними із об’єктів підвищеної небезпеки для водних ресурсів України є хвостосховища – природні або штучно створені земляні ємності для накопичення рідких багатотоннажних відходів різних галузей промисловості.

Ця публікація містить короткий огляд результатів дослідження поточного стану хвостосховищ Донбасу щодо їхнього можливого аварійного впливу на водні об’єкти. Дослідженням охоплено три підприємства, що розташовані у найбільш уразливій зоні ведення бойових дій на сході України. Вибір небезпечних об’єктів здійснювався за участю спеціалістів, представників місцевих та державних органів влади.

За результатами проведеного аналізу підготовлено комплекс рекомендацій, спрямованих на системне підвищення рівня екологічної і техногенної безпеки, попередження ризиків виникнення надзвичайних ситуацій та зниження загроз забруднення водних об’єктів регіону.

Дослідження було проведено у 2019 році в межах проекту «Допомога в розширенні системи моніторингу довкілля на Донбасі», реалізованому в партнерстві з Міністерством енергетики та захисту довкілля України.


Українська версія

Англійська версія

Comments: 0

Email again:

Add a comment

Name: E-mail:    
Comment: