Екоплатформа – об'єднання фахівців
з питань екологічної безпеки

Семінар "Дослідження поточного стану хвостосховищ в басейні річки Дністер" 23.01.2019

Ecoplatform  

В рамках проекту Глобального екологічного фонду (ГЕФ), Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) та Європейської економічної комісії ООН (ЕЄК ООН) "Сприяння транскордонному співробітництву та комплексному управлінню водними ресурсами в басейні річки Дністер" 22 січня 2019 року було проведено семінар "Дослідження поточного стану хвостосховищ в басейні річки Дністер".

У семінарі взяли участь представники ОБСЄ, Міністерства сільського господарства, регіонального розвитку та довкілля Республіки Молдова, Мінприроди України, Державного агентства водних ресурсів України, Дністровського басейнового управління водних ресурсів, Львівської та Івано-Франківської обласної держадміністрації, а також підприємств-операторів хвостосховищ.

За словами заступника міністра екології України Миколи Кузьо, одним з найцінніших досягнень проекту є вихід на емпіричний рівень, адже після п'яти років теоретичних напрацювань в сфері безпеки хвостосховищ України, команда поставила перед собою і виконала завдання з перевірки на практиці стану безпеки таких об'єктів в Івано-Франківській та Львівській областях.

Ірина Ніколаєва представила результати роботи – ретельного дослідження стану найбільших хвостосховищ регіону, чисельної оцінки їх безпеки, а також аналіз основних проблем.
Молдавська сторона подякувала за відкритість важливої та актуальної для всього басейну Дністра інформації та висловила прагнення до співпраці в цьому напрямку.
Головуючий, Володимир Білоконь, проектний менеджер зі сталого використання водних ресурсів (офіс Команди підтримки реформ при Міністерстві екології та природних ресурсів України) зазначив важливість намірів представників Республіки Молдова звертатись до українських державних установ щодо спільних проблем в басейні Дністра. Він пояснив, що подібні проблеми потрібно вирішувати комплексно і спільними зусиллями.
Остання частина семінару була присвячена обговоренню виявлених проблем, ефективних шляхів їх вирішення та можливих джерел фінансування.


Про цю подію на сайті Міністерства екології і природних ресурсів України: https://menr.gov.ua/news/33035.htmlComments: 0

Email again:

Add a comment

Name: E-mail:    
Comment: