Екоплатформа – об'єднання фахівців
з питань екологічної безпеки

Відбувся перший семінар проекту ГЕФ по Дністру 19.12.2017

Ecoplatform  
18 грудня ОБСЄ у співпраці з ПРООН та ЄЕК ООН провели перший установчий семінар молдавсько-українського проекту ГЕФ «Сприяння транскордонному співробітництву та комплексному управлінню водними ресурсами в басейні річки Дністер», у якому взяли участь експерти Екоплатформи. Захід мав на меті ознайомити зацікавлених сторін з основними цілями і очікуваними результатами проекту, представити ролі учасників та розглянути загальний робочий план проекту.

До обговорень питань проекту долучилося 93 учасники, зокрема представники центральних і регіональних органів влади України та Молдови, української державної гідроенергетичної компанії «Укргідроенерго», гідрометеорологічних служб, міжнародних і регіональних організацій, двосторонніх донорів, наукових установ та неурядових організацій.

У своїй доповіді Ірина Ніколаєва розкрила тему управління безпекою промисловими хвостосховищами в Україні та проінформувала учасників семінару щодо планів проведення інвентаризації хвостосховищ в басейні річки Дністер, що включатиме:

  1. Роботу з місцевими органами влади в областях басейну річки Дністер
  2. Збір даних на місцях: аналіз документації та відвідування об'єктів
  3. Оцінку рівня безпеки хвостосховищ за допомогою Контрольного списку
  4. Ранжування і нанесення на карту хвостосховищ за методом розширеного Індексу потенційної небезпеки хвостосховищ.

Поетапне виконання кожного з пунктів запланованої діяльності дозволить надати детальну оцінку рівня безпеки кожного об’єкта із подальшим їх ранжуванням за рейтингом потенційної небезпеки. За результатами ранжування будуть надані рекомендації щодо формування інвестиційних програм відповідно до специфіки об'єктів, їх місця розташування, статусу та ін.

 

Нагадаємо, молдавсько-український проект ГЕФ спрямовано на вдосконалення загального управління водними ресурсами басейну річки Дністер та їх раціонального використання відповідно до угод про Асоціацію з ЄС. Інвентаризація хвостосховищ в басейні Дністра проводиться в рамках першого компоненту проекту «Детальний аналіз водних ресурсів, пов'язаних з ними екосистем і їх використання».

Детальну інформацію про проект та установчий семінар можна переглянути за цим посиланням
Comments: 0

Email again:

Add a comment

Name: E-mail:    
Comment: