Екоплатформа – об'єднання фахівців
з питань екологічної безпеки

Засідання Басейнової ради Дністра та Міжнародний день Дністра 25.05.2019

Ecoplatform  

24 травня у м. Івано-Франківськ відбулось засідання Басейнової ради Дністра. Захід об’єднав представників територіальних та місцевих органів влади, громадських організацій, науковців та фахівців водного господарства. Серед розгляду актуальних питань управління водними ресурсами річкового басейну, учасники заслухали інформацію щодо хвостосховищ.

Хвостосховища, що розташовані у басейні річки Дністер продовжують досліджуватись у рамках проекту ГЕФ «Сприяння транскордонному співробітництву та комплексному управлінню водними ресурсами в басейні річки Дністер». Фахівець нашої компанії, експерт проекту, Ганна Ленько, розповіла що наразі роботи тривають – команда відвідує об’єкти нафтогазодобувної промисловості, що розташовані на території Львівської та Івано-Франківської областей. 


Окрема увага була приділена питанню національного законодавства щодо управління безпекою таких об’єктів. На думку фахівців спрощення законодавчої бази та усунення прогалин шляхом впровадження європейських стандартів, дозволять і державним органам, і підприємствам-операторам забезпечувати безпечну експлуатацію хвостосховищ. Адже, спільною метою є мінімізація впливу на довкілля та запобігання виникненню аварійних ситуацій на таких потенційно небезпечних об’єктах.

 

Під час обговорення представникам підприємств-членам Басейнової ради Дністра було запропоновано підготувати доповідь на наступне засідання та обговорити шляхи вирішення нагальних питань експлуатації хвостосховищ.  

Міжнародний день Дністра

На наступний день у м. Івано-Франківськ наші фахівці долучились до святкування Міжнародного дня Дністра. Це своєрідний день народження річки, започаткований для того, щоб привернути увагу громадськості до збереження водних ресурсів. В урочистому відкритті взяли участь голова Державного агентства водних ресурсів Ірина Овчаренко, начальник Дністровського БУВР Роман Михайлюк, начальник управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської ОДА Андрій Пліхтяк.  

 

У програмі святкувань відбулись змагання з веслування на байдарках і каное, нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу фотографій та віршів «Дністер – ріка життя і краси», акція зариблення міського озера та виступи місцевих фольклорних колективів.


Цього ж дня фахівці Дністровського БУВР показали гостям заходу нову сучасну лабораторію моніторингу вод та ґрунтів, де визначатимуться хімічні та фізико-хімічні показники для масивів поверхневих вод.
Дивись також новини про ці заходи на сайті Держводагентства та Дністровського БУВР:

https://www.davr.gov.ua/news/mizhnarodnij-den-dnistra-

http://vodaif.gov.ua/mizhnarodnyj-den-dnistra/

http://vodaif.gov.ua/zasidannya-basejnovoyi-rady-dnistra-2/

Comments: 0

Email again:

Add a comment

Name: E-mail:    
Comment: